Search

AKTIVITA ZVYŠUJE ÚSPECH

Updated: Mar 9

V mojom poslednom článku som písala o tom, ako som dostala radu, aby som vždy využila každú príležitosť, ktorá sa mi počas štúdia naskytne. Túto radu som dostala ešte pred nástupom na vysokú školu, takže v priebehu posledných rokov som sa zúčastnila mnohých vzdelávacích aktivít a kurzov nad rámec povinného štúdia a ani jeden z nich nebol stratou času. Práve naopak.


Letná škola právnických zručností

Letná škola trvala jeden týždeň na univerzite Komenského v Bratislave. V priebehu celého týždňa sme zažili rad prednášok a rozhovorov zo zaujímavými ľuďmi z praxe. Celý priebeh letnej školy bol okorenený tým, že sme boli rozdelný do tímov, pričom si každý tím vytvoril fiktívnu advokátsku kanceláriu. Na začiatku letnej školy sme dostali fiktívny prípad a našou úlohou bolo zastupovať klienta a následne na ukončení letnej školy, celý prípad vyhrať samozrejme v náš prospech. Zažili sme teda všetko od založenia advokátskej kancelárie, vypočúvania svedkov až po následnú obhajobu na súde. V čase letnej školy som bola prváčka, takže získané zkúsenosti boli skvelou motiváciou pri ďalšom štúdiu.


Letná škola Rakúskeho práva

Pri tejto letnej škole si milovníci nemčiny, ktorí sú zároveň študentmi práva prídu na svoje. Zažili sme množstvo zaujímavých diskusií a boli súčasťou skutočného pojednávania vo Viedni, kde sme zistili ako funguje súdnictvo tam. Organizátorky boli zároveň študentkami a preto k nám mali naozaj blízko a účastníci letnej školy tvorili skvelú komunitu, hoci len na týždeň.

Letná škola medzinárodného práva

Študentmi najnavštevovanejšou je každý rok letná škola medzinárodného práva. Zaujímavosťou je, že doteraz ju viedol doktor Metod Špaček, ktorý sa pred nedávnom stal vedúcim kancelárie prezidentky. Letná škola je tématický rozdelená do jednotlivých blokov, ktoré sa zameriavajú na špecifické okruhy medzinárodného práva v slovenskom a českom jazyku. Na poslednej letnej škole bola hosťkou aj naša pani docentka Dagmar Lantajová a každý rok má akcia množstvo delegátov z radov Trnavskej univerzity. Jedinou podmienkou účasti na tejto letnej škole je absolvovanie predmetu MPV, teda medzinárodného práva verejného.

Letná škola kyberkriminality

Táto letná škola sa odlišuje hlavne tým, že sa ako jedna z mála odohráva na východnom Slovensku. Z prostého dôvodu. Hlavným organizátorom je Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Počet uchádzačov je obmedzený, a tak sa robí výberový proces, ktorý je založený na presvedčivej prihláške. Letná škola je určená pre ľudí, ktorí by sa radi dozvedeli viac o kybernetických útokoch z pohľadu práva alebo aj o etických hekeroch. Letná škola bola skvelá v tom, že každý študent práva mal pri sebe svojho študenta informatiky a navzájom sa dopĺňali, teda ak niekomu nebolo niečo jasné, mal pri sebe poradcu z danej oblasti. Na konci letnej školy sa tiež uskutočnil simulovaný súdny spor, no najväčšiu pridanú hodnotu malo nazretie dvo sveta kyberpriestoru.

Jesenná škola verejného obstarávania

Nie len v lete máme možnosti sa vzdelávať aj mimo školy. V jeseni sa uskutočnila jesenná škola, ktorá mala za cieľ zasvätiť nás do tajov verejného obstarávania. Mali sme možnosť byť v roli obstarávateľa ale aj tých, ktorí sa snažia zákazku získať. Verejné obstarávanie podľa mňa patrí medzi témy o ktorých by sme mali vedieť všetci, pretože nikdy nevieme na ktorej strane budeme raz my. Celú akciu zastrešovala Agency4Academy, ktorá sídli v Bratislave.

Rozpísala som len niekoľko doplnkových vzdelávacích akcií, ktoré som navštívila. V skutočnosti je ich však omnoho viac. Ak Vás ale nejaká z vyššie uvedených zaujala a chcete sa dozvedieť viac, pokojne mi napíšte. No a ak je nejaká akcia, ktorú chcete odporúčať, napíšte do komentára a podeľte sa s ostatnými, čo super ste aj v rámci vzdelávania mimo školy zažili. Budeme sa tešiť.108 views0 comments

Recent Posts

See All
 

Hornopotočná 23, 918 43 Trnava

©2020 by Študentská rada Trnavskej univerzity