Search

AKTIVITY ŠTUDENTSKEJ RADY

O čo sme prišli

Ako tomu býva dobrým zvykom aj tieto letné prázdniny sme makali na nabitom programe na nadchádzajúci semester. Koronavírus nám však skrížil cestu a narušil naše plány. Každopádne dúfame, že sa situácia čoskoro zlepší a budeme Vám môcť všetko vynahradiť. Pripomeňme si, o čo nás tento semester Covid-19 pripravil. Našou najobľúbenejšou akciou je náš originálny a legendárny Študentský pochod Trnavou. Určite si mnohí povedia, chodiť po Trnave to je nuda, a ešte ma z toho budú aj nohy bolieť. Avšak, TRUNI POCHOD je úplne iná káva! Na začiatku sa študenti prvých ročníkov z každej fakulty stretnú na Trojičnom námestí (to je to s tým stĺpom) následne sa rozdelia do skupín podľa fakúlt, aby sa spolužiaci medzi sebou lepšie spoznali. V momente, keď sú všetci rozdelení, začne tá pravá zábava! Vydáme sa na TOUR DE BARS naprieč Trnavou. Samozrejme, cieľom nie je opiť sa, ale spoznať nových ľudí a utužiť vzťahy. V každom podniku sú nachystané aktivity, napríklad kvíz či preťahovanie lanom, takže o zábavu je postarané. Po pochode už tradične nasleduje spoločná párty v našom milovanom Zelenom kríčku. Úprimne, ostáva nám hlava v smútku, že sme museli túto akciu zrušiť.

Ostaneme ešte v podobnom duchu aj pri ďalšej akcii, o ktorú nás pandémia pripravila. Touto akciou je SEMESTROVICA. Spoločná párty všetkých trnafských univerzít, teda TRUNI, UCM a fakulty STU. Je to akcia, na ktorej sa stretávajú úplne všecki trnafskí štúdáci. Posledný, pred-pandémiový ročník, mala pod palcom TRUNI a skončilo to, ako vždy, na výbornú. Mierne sme prekročili kapacitu podniku, dokonca sa ukázali aj strážcovia zákona, ako sa na každej zábave, čo má grády, patrí.


Ďalšiu z akcií, ktorú musíme odložiť, je MIKULÁŠSKY VEČIEROK, ktorý sa pravidelne organizuje tesne pred tým, ako sa všetci študenti zbalia vyjedať mamkinu chladničku počas vianočných sviatkov. Večierok sa organizuje na rektoráte univerzity, kde môžete v rade na kapustnicu naraziť nielen na Vašich profákov, ba dokonca na pána rektora. Najviac zo všetkého budeme postrádať vykajšmetkovanú kapustnicu, za ktorou sa slinky zbiehajú. Taktiež si tento rok nebudeme môcť dopriať skvelý vianočný punčík ani najsamplešiu vianočnú atmosféru v kruhu našich kamarátov a spolužiakov. Dúfame, že sa situácia čoskoro zlepší a budeme si môcť tieto chvíle vynahradiť.

Trošku z iného súdku Každý semester organizujeme Univerzitnú kvapku krvi, kde sa študenti TRUNI postavia za dobrú vec a darujú pár hektolitrov krvi pre ľudí, ktorí ju najviac potrebujú. Bohužiaľ sa táto príležitosť, spraviť niečo pre druhých, nebude môcť tento semester uskutočniť. Avšak, ak máte chuť spraviť správnu vec, ktorá Vás zahreje pri srdiečku, je možné darovať krv v každej nemocnici, takže sa neváhajte zapojiť. Týmto by sme Vás taktiež chceli poprosiť, ak Vám to okolnosti dovoľujú, urobte tak. Aktuálne, počas pandémie, sa počet darcov výrazne znížil a každá kvapka krvi je dobrá.

ČO SME STIHLI

Teraz sa na to pozrieme trošku pozitívnejšie. Veci, ktoré sme stihli ešte pred tým, ako celá univerzita prešla na dištančnú výučbu. Ešte začiatkom semestra sme odpálili TÚTORING PROGRAM. Poslanie tohto programu bolo veľmi jednoduché, pomôcť novým študentom so školou a životom v našom študentskom meste, Trnave. Študenti vyšších ročníkov z každej fakulty pomáhali prváčikom. Mohol sa zapojiť úplne každý. Týmto Vás aj vyzývame, ak radi spoznávate nových ľudí a máte ochotu im pomôcť s vecami ohľadom školy, no aj pomimo, ZAPOJTE SA budúci akademický rok. 😊

Ďalším úspešným bodom, ktorý sme stihli naplniť, bol NÁBOR NOVÝCH ČLENOV do Študentskej rady Trnavskej univerzity, taktiež známej pod skratkou ŠRTU. Do rady sa môže prihlásiť každý študent univerzity, ktorý má chuť byť aktívny a spolupracovať. Poslaním ŠRTU je organizovanie hlavne mimoškolských aktivít, akými sú napríklad kluby (k nim si povieme niečo o kúsok ďalej). ŠRTU taktiež usporadúva rôzne akcie v rámci univerzity, akými sú napríklad TRUNI pochod, SEMESTROVICA a podieľame sa na reprezentovaní našej ALMA MATER na vysokoškolských veľtrhoch. Spomenuté veci sú len malý útržok toho, čo robíme. Ak máš chuť a energiu, pridaj sa k nám a objavíš viac!KLUBY

TRUNI kluby… čo to vlastne je? Niečo ako školská družina, kde sa študenti stretnú po prednáškach a budú pod dozorom profesorov, aby sa im niečo nestalo? Vôbec! Ide o príležitosti, ako študenti môžu stráviť svoj voľný čas a spoznať nových ľudí. Už máme pár rozbehnutých. V rámci ŠRTU organizujeme Debatný, Literárny, Volejbalový, Basketbalový a novootovrený Šachový klub a Klub lezeckej steny. Debatný klub poskytuje priestor pre ľudí, ktorí radi diskutujú na témy, ktoré hýbu svetom. V Literárnom klube sa zameriavame na objavovanie nových diel a diskutovaní o tom „Čo sa autor snažil odovzdať svetu?“ Študenti, ktorí majú súťaživého ducha a veľa energie sa môžu zapojiť a prísť si zahrať basketbal a volejbal. Ak si chcete dať viac do tela, príďte si v stredu o 13:00 zaliezť do BouldroFky. Kluby sa konajú každý týždeň v rozdielne dni, tým pádom sa dá zapojiť do všetkých. Vedené sú našimi študentami a atmosféra je veľmi uvoľnená. Žiaľ, pandémia nám znova skrížila cestu a tento semester ich nemôžeme naplno organizovať. Avšak, Literárny, Debatný a Šachový prebiehajú ONLINE a Lezecký klub funguje v obmedzenom režime (maximálny počet je 5 ľudí). No v letnom semestri rozbehneme všetko a uvedieme veci na pravú mieru. Takže sa máte na čo tešiť! Takisto pribudnú nové kluby! Jógový a výtvarný, ale viac prezradíme začiatkom letného semestra.


WEBINÁRE

Rozhodli sme sa vypustiť do priestoru internetu naše vlastné a originálne webináre. Pôvodne sme očakávali záujem na úrovni pár stoviek, avšak boli sme veľmi príjemne prekvapený, keď o náš prvý webinár na tému Psychohygiena a vyhorenie počas dištančnej výučby pod vedením váženej prodekanky Dědovej, prejavili záujem tisíce. Práve vysoké čísla účastníkov nás viedli k zmene platformy, prešli sme teda na online streamovanie na Youtube. Takže to bol náš prvý webinár. Zajtra nás čaká druhý, na tému „Ako písať seminárnu, bakalársku a diplomovú prácu“ s pánom doktorom Mikušiakom. A pred skúškami chystáme pre Vás ešte jeden. Sme úprimne vďační, všetkým študentom čo sa zapojili, ďakujeme a veríme, že Vám náš webinár odovzdali množstvo užitočných tipov a rád a že v nasledujúce dva webináre budú pre Vás prínosom. Veľké poďakovanie patrí najmä pani doktorke Dědovej a pánovi doktorvi Mikušiakovi za spoluprácu a ochotu zorganizovať niečo navyše pre nás študentov, veľmi si to vážime.

A ČO V LETNOM ?

V nie veľmi vzdialenej budúcnosti, ktorou je LETNÝ semester, keď bude slniečko svietiť, trávička sa zelenať a zrušia sa krízové opatrenia, budeme organizovať ďalšie aktivity. Na čo sa teda môžete pripravovať? Každoročne organizujeme výlet študentov po okolí Trnavy. Vyberieme sa do prírody, trošku zašportujeme a opečieme si niečo na ohníku pod širákom. Aj v letnom semestri sa bude organizovať párty SEMESTROVICA, kde sa všetci študenti môžu prísť vyšantiť a zatrsať na tanečnom parkete. Sme EKO a tým pádom každoročne organizujeme Univerzitný týždeň zeme. Tento týždeň je naplnený spoločnými aktivitami, ktorými sa snažíme pomôcť a chrániť našu matičku Zem. Ďalej sa môžete tešiť na našu originálnu a rokmi zaužívanú Kávu za názor. Akcia, ktorá poskytuje priestor na anonymné vyjadrenie názoru študentov na fungovanie univerzity a na to, čo by sa dalo zlepšiť. Samozrejme, nie je to len tak, za každý názor študent dostane výbornú kávičku, takže sa Vám vážne oplatí vyjadriť sa. Začiatkom mája sa môžete tešiť na TRUNI MAJÁLES! ŠRTU organizuje večierok plný dobrej zábavy, hudby a tanca. Je to taktiež jedna z posledných veľkých akcií pred začatím skúškového.


Úprimne, už teraz sa na nevieme dočkať. TEŠÍME SA NA VÁS!


358 views0 comments

Recent Posts

See All
 

Hornopotočná 23, 918 43 Trnava

©2020 by Študentská rada Trnavskej univerzity